Modern technology gives us many things.

Bilgisayarınızı sizden başkasının kullanmasını istemiyor musunuz?

Pc, bilgisayarın başkalarınca kurcalanmasını istemiyorsanız Bu uygulamalar tam size göre.

Birçok bilginin, kişisel dokümanın, fotoğraf ve özel projelerin hatta özelinizin depolandığı bilgisayarınızı sizden başkasının kullanmasını istemiyor musunuz? O zaman bu Yazımı dikkatlice okuyun

Bu yazımda sizlere Bilgisayar , notebook, Pc lerinizin ufak hareketler ile nasıl kısıtlanacağınızı anlatacağım Sizin pc başından kalmanızı bekleyen kişiler bundan sonra hayal kırıklığına uğrayacak , Eğer siz de kullandığınız Pc, bilgisayarın başkalarınca kurcalanmasını istemiyorsanız Bu uygulamalar tam size göre.

1- KeyFreeze

KeyFreeze oldukça basit bir yazılım. Bu yazılımı bilgisayara yüklediğiniz taktirde, kullanmakta olduğunuz klavye ve fareniz sizden gelen ikinci bir emre kadar kilitli kalıyor. Klavyenizden (CTRL + ALT + DEL) tuşlarına aynı anda bastığınızda açılan kilit, programı tanımayan ya da tuş kombinasyonunu bilmeyen kişileri bilgisayarınıza erişim sağlayamıyor . Bu şekilde iş yerinizde ya da Evinizde bilgisayarın başından kalkmanızı Bekleyen meraklı kişiler bilgisayardaki bilgilere ulaşamıyor.

2- Kid-Key-Lock

İsminden de  anlaşılacağı üzere Kid-Key-Lock özellikle küçük çocuklar bilgisayarınızı karıştırma olasılığına karşı yazılmış bir uygulama. Uygulamanın en belirgin ve diğer Programlardan ayrılan özelliği korumaya yönelik yazılımın kendinize göre kişiselleştirilebilmesi. Kid-Key-Lock uygulaması ile tıpkı KeyFreeze’deki gibi Fare ve klavyeyi kilitleyebiliyor bunları yaparken Dğer tuşların kilitlenmesini de sağlayabiliyorsunuz. Bu Fonksiyon sayesinde internete giriş adres harfleri, işaretleri ya da Farenin click özelliğini de kilitleyebiliyorsunuz.

3- Toddler Keys

Toddler Keys Yazılımı üçüncü ve son Programımız. Bu Program da yine küçük çocuklar bilgisayarınızıdan uzak tutmak için yazılmış. Toddler Keys’de Mause ve klavyenin kilitlenmesinin yanı sıra tıpkı bilgisayarınız Kapalıyımış gibi Monitörünüzün siyah görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu Yazılımın  en cazip tarafı Fareniz  ile siyah ekranın üzerine resimlerin üzerinde  çizikler arabilmesi. Böylece Çocuklarınız dosyalara ulaşamıyor ama bilgisayar ile oynamayı (eğlenmeyi) sürdürebiliyor. Toddler Keys Yazılımında  istediğiniz resim ve video dosyalarını ulaşılabilir kılmak da sizin elinizde, tanımlayacağınız dosyalar resimler videolar izniniz dahilinde bilgisayarınız kilitli olsa dahi izlenebiliyor.