Modern technology gives us many things.

Giyilebilir Teknolojileri Denemek İçin 5 Neden

Giyilebilir Teknolojileri Denemek İçin 5 Neden

 

Son yapılan araştırmalar önümüzdeki 5 yıl içerisinde akıllı telefonların popülerliğinin azalarak giyilebilir teknolojik ürünlere ilginin artacağı ön görülüyor.

Giyilebilir teknolojiler hayatı kolaylaştırmasının yanında artık yoğun geçen günlük yaşantıda insanlara daha fazla boş zaman kalmasını sağlaması planlanıyor. Akıllı saat ve kulaklıklardan başlayan bu teknolojiyle birlikte artık giyilebilir teknolojilerin gelecekte insan hayatına yön vereceği iddia ediliyor.

teknoloji

Giyilebilir Teknolojileri Tercih Nedenleri

Giyilebilir teknoloji her geçen gün kendinin daha da ileri seviyeye çıkarıyor. Uzmanlar bu durumun böyle devam etmesi durumunda büyük değişimler olacağını ifade ediyor. İnsanların önümüzdeki 5 yıl içerisinde cep telefonlarından çok daha fazla giyilebilir teknolojik ürünleri kullanmaya başlayacaklarını ifade ediyorlar. Ayrıca giyilebilir teknolojilerin yakında dönemde cep telefonu ve internetin tüm işlemlerini yerine getirebileceği vurgulanıyor. Yapay zekalarla bu giysilerin edilerek insanların yaşamalarındaki önemli asistanlarından olacağı ön görülüyor. Bu tercihin ana nedenleri olarak ise;

  • Yoğun hayat şartlarında çok daha fazla boş zaman yaratabilme özelliği,
  • İnsanların normalde çok daha fazla zaman ayırdığı aktiviteleri tek elden düzenleme imkânı,
  • İnsanın sağlığının tam olarak ölçme ve kontrol edebilme imkânı sunabilmesi,
  • İnsanların cep telefonları olmadan da akıllı saat ve akıllı gözlükler sayesinde mobil cihazların özelliklerini kullanabilme imkanı,
  • Giyilebilir teknolojiler onlarca farklı uygulamayı birbirine entegre edebilecek potansiyeli barındırıyor. Teknoloji dünyasında kişinin tek söz sahibi olmasına yardımcı olması gibi nedenlerle tercih nedeni olarak görülüyor.