Modern technology gives us many things.

Huawei Mate 30 PRO Tasarımı Sızdırıldı

Dünyanın gözde telefon üreticilerinden biri olmayı başaran Huawei, yeni çıkacak olacan Mate 30 PRO’nun tasarımı internete sızdırıldı. Önceki modelleri Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun kamerası kare şeklinde çıkmasıyla beraber bir çok cihaz için de öncülük etmişti. Tasarımı Apple’in IPHONE XI serisi ve Google’ın Pixel 4 modellerine ilham kaynağı olup kullanıcılar tarafından da sevilmişti.

Huawei Mate 30 Pro Tasarımı

Huawei Mate serileri için her yıl farklı tasarımlarla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yeni çıkacak model için de farklı tasarım olarak kamera kurulumu olarak belirlemiş durumda. Sızdırılan resme göre Mate 30 Pro’nun arka kasa tasarımında cam yüzey bulundurmakla birlikte arka kamerası yuvarlak bir şekilde yer alacak.

Mate 30 PRO arka kamerasındaki sayı tam olarak belli olmasa da yeni çıkan telefon modellerine göre en az üç tane olabileceği yönünde gösteriyor.  Kameralar için Alman şirket olan Leica ile çalışmalarını sürdürüyor.

Huawei Mate 30 Pro Sızdırılan Özellikler

Kullanıcılara sızdırılan bilgiler arasında Huawei Mate 30 Pro’nun da özellikleri yer almakta. 90HZ yenileme hızına sahip ve AMOLED bir ekranla kullanıcılara sunulacak. Ayrıca son zamanlarda popüler olan kablosuz şarj desteği bulunacak. Batarya olarak 4000 mAh üzerinde pil kapasitesi bulunacak.

İşlemci bakımından 7nm’lik Kirin 985 güçlendirme yapılması bekleniyor. Ram ve depolama alanlarının somut olarak bilgileri bulunmuyor. Sızıntılarla birlikte oldukça iyi bilgiler edinilmiş durumda. İlerde tanıtımın yapılmasıyla birlikte piyasaya yeni bir heyecan katacağı gözükmekte.