Modern technology gives us many things.

Instagram’da Hile Yapmak Mümkün mü?

Instagram’da Hile Yapmak Mümkün mü?

Fazla Instagram takipçi sayısı na Sahip olan kişiler  Günümüzün en önemli sosyal medya araçlarından bir tanesi olan Instagram’da gerek kişisel anlamda, gerekse kurum anlamında, aynı anda çok fazla insana ulaşmak mümkün. Çok yüksek Instagram takipçisine sahip kişiler genelde ilginç ya da insanlara cazip gelen paylaşımlar yaparak bu takipçileri topluyorlar.

Ancak bir de işin diğer boyutu var. Eğer yeterince cazip paylaşımlar yapamıyorsanız, paylaştığınız resimler insanların ilgisini çekmiyorsa, çok fazla takipçi sayısına ulaşmanız, dolayısıyla tek bir paylaşımla çok büyük kitlelere ulaşmanız mümkün değil. Instagram’daki saygınlığın tamamen Instagram takipçi sayısı ile alakalı olduğunu söylersek, ne kadar takipçi sayınız olursa, bu da beraberinde yeni takipçiler kazanma şansınızı da arttırıyor. Yani çoğu insan, bir kişiyi takip edip etmeme kararını o kişinin o andaki takipçi sayısına bakarak karar veriyor. 1 milyon takipçisi olan bir hesapla karşılaşıldığında, insanın aklına hemen bu kişinin güzel paylaşımlar yaptığı ve bu yüzden bu kadar takipçisi olduğu geliyor. Bu yüzden, ne paylaştığı sizin için önemli olmasa dahi o kişi takibe alıyorsunuz.

Instagram Takip Hilesi

Aslında bu noktada büyük bir kandırmaca var. Çoğu zengin insan Instagram hesaplarını ilk açtıklarında para karşılığında çeşitli firmalardan takipçi satın alıyorlar. Evet. Para ile takipçi satan firmalar mevcut. Ancak şöyle bir nokta da var. Bu takipçiler sizi bilinçli olarak takip etmiyorlar. Tamamen rastgele olarak sizi takip ettirilen kişiler, eğer bunu kendilerinin dışında geliştiğini anlarlarsa takibi bırakıyorlar. Bu aslında hiç de etik olmayan bir durum. Ancak kısa sürede Instagram takipçi sayısını arttırmak isteyenler için son derece kullanışlı. Sizi takip ettiğini anlamayanlar zaten takibe devam ediyorlar. Bunun yanında yüksek takipçi sayısını gören insanlar da sizi takibe başlıyorlar. Yani bir bakıma, hile ile sahip olduğunuz takipçiler, yeni takipçiler kazanmanız için size yardım ediyor.

Böyle durumlar için Instagram’ın herhangi bir girişimi yok. Yani bu gelişmelere biraz göz yumuyor. Bu sayede de aslında bir sektör oluşturmuş durumda. Instagram’ın kontrolü dışında, büyük kitlelere bir hesabı beğendirmek çok mantıklı bir durum değil. Instagram’ın da bu hile sektörüne destek verdiği konuşulmakta.