Modern technology gives us many things.

Lenova Z6 Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor

Lenova Z6 Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor

 

2019 yılı akıllı telefon piyasasında Lenova Z6 modelinin açıklanan özellikleri ve uygun fiyatı ile büyük ses getirdiği görülüyor.

Cep telefonu sektöründe rekabetin oldukça artması ile birlikte markalar teknoloji ve tasarımı en üst seviyeye çıkarıyor. Lenova cep telefonu piyasasında son dönemde yaptığı ataklarla ile bu sene oldukça dikkat çekiyor. Lenova Z6 modeli dünya üzerinde oldukça ses getiren Z serisinin en son modeli olarak satışa sunuluyor. Magnezyum alaşımdan yapılan ince ve şık tasarımı ve sportif görünümü ile ilk izlenimde oldukça başarı yakalıyor.

lenova

Lenova Z6 Özellikleri

Z serisi modellere göre daha ince ve sportif yapıya sahip olan model tasarım özeliği ile dikkat çekiyor. Ağırlık olarak 157 gram olan cihaz 7,97 mm kalınlığındadır. 19.5:9 en boy oranı ile istenilen seviyeleri yakaladığı görülüyor.

Ekran boyutu olarak 6,39 inç olan model bu anlamda oldukça ilgi görüyor. Ayrıca FHD+, 1080 x 2340 piksel, 403 PPI, IPS LCD, Super Amoled ve damla çentikli ekran özellikleri bulunuyor. İşletim sistemi 8 nm, sekiz çekirdekli, 2,2 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 730 ve Adreno 618 kullanılıyor. Ayrıca 6,8 GB RAM ve microSD kart destekli 64,12 GB dâhili depolama alanı seçenekleri bulunuyor.

Sahip olduğu 3 arka kamera teknolojisi ile oldukça etkileyici bir çekim deneyimi sunuyor. Modelde arka kameralar sırası ile 24+8+5MP ve ön kamera olarak 16 MP özellikleri ile oldukça tatminkâr performans sağlıyor.  İşletim sistemi olarak da Android 9,0 Pie kullanılacağı açıklanmıştır. 4000 mAh batarya kapasitesi bulunan modelde 15W çok hızlı şarj özelliği ile büyük beğeni topluyor. Lenova Z6 365 Dolarlık fiyatı ile bu senin en iyi fiyat performans özelliklerine sahip telefonu olarak gösteriliyor.