Modern technology gives us many things.

Paralel Evren Deneyi İçin Geri Sayım

Paralel Evren Deneyi İçin Geri Sayım

 

İnsanlık alemi için en merak edilen konuların başında paralel evrenle ilgili yapılması planlanan deney tarihi ve ayrıntıları netleşiyor.

Gerçekleştirilmesi planlanan paralel evren deneyi ile birlikte bilim insanlarının amacı paralel evrene bir geçit açmak olduğu ifade ediliyor. Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı’nda bu deney ile ilgili görev yapan bilim insanları paralel evrene geçit açmak için çalışıyorlar. Yapılacak deney ile ilgili basına yansıyan haberlere göre, ekibin bu yaz içerisinde deneyi gerçekleştirecekler. Bu amaçla paralel bir evrene ilk bakışı atmamızı sağlayacak ekipmanların yapımının tamamlandığı ifade ediliyor.

deney

Yer Çekimi Dalgalanmaları En Büyük Kanıt Olarak Gösteriliyor

İngiliz Fizikçi Stephen Hawking, birkaç sene önce kara deliklerin paralel evrene açılan kapılar olma olasılığı üzerinde görüşlerini açıklamıştı.  Bununla birlikte bilim insanları yerçekimi dalgalarının bazı bölgelerde ekstra bir boyuta geçilmesini sağladığı yönünde iddialarda bulunuyor. Paralel evren deneyi ile paralel evren teorisinin önümüzdeki süreçte kanıtlanabileceğini umuyorlar.

Yapılacak paralel evren deneyi ile ilgili olarak hazırlıkları gerçekleştiren ekibin başındaki isim Gustavo Lucena Gomez bazı açıklamalar yaptı.  Bu anlamda yaşadığımız evrende farklı boyutlar olduğunun kanıtlanmasının uzay zaman anlayışımızı tam anlamıyla kökten değişeceğini iddia ediliyor. İnsanları uzun yıllar boyunca meşgul eden paralel evren teorinse ise şu şekilde açıklanıyor; 93 milyar ışık yılı genişliğinde olan evrenimiz çoklu evrenin çok küçük bir kısmını oluşturuyor.