Modern technology gives us many things.

SanDisk’ten 400 GB’lık MicroSD Kart

SanDisk’ten 400 GB’lık MicroSD Kart

SanDisk, pazara yeni soktuğu MicroSD kart ile rekorları bir kez daha alt üst etti. Bu yeni kart o kadar büyük bir depolama kapasitesi sunuyor ki, bu alanı nasıl ve neyle dolduracağınızı siz bile düşüneceksiniz.

Yeni 400 GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kartı, dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı. Görünen o ki genişleme yuvasına sahip herhangi bir Android akıllı telefon üzerinde kullanımı son derece ideal olacak. Kartın büyük boyutlu olması, çalışmasında herhangi bir sorun oluşturmuyor. Eski yıllarda kullanılan kartın boyutunun büyümesiyle baş gösteren sorunlar son birkaç yıldır aşıldı. Bu sayede çok büyük boyutlu SD kartların üretilmesinin de önü açılmış oldu.

Android’in en yeni sürümleri, yerleşik bir flash bellek sürücüsü kullanıyormuş gibi, uygulamaları yüklemek, fotoğrafları depolamak ve daha pek çok bilgiyi kaydetmek  için kullanmanıza olanak tanıyan microSD tabanlı depolama alanını “yerel dahili” depolama alanı olarak kullanmanıza izin verir. Üzerinde microSD yuvası olan Android cihazlar bu devasa 400 GB’lık SanDisk microSD kartı bir defa takıp, bir daha yerinden çıkarmayacağınız şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaklardır. Bu kart, telefonunuzu üst seviye bir iPhone telefonun sahip olduğu dahili depolama alanından neredeyse iki kat kadar daha büyük bir depolama alanına sahip hale getiriyor.

SanDisk 400 GB microSD kart, 40 saatlik 1080p HD kalitesinde video barındırabilirken, saniyede  100 mb’lık bir veri aktarım hızı sunuyor. Bu özellik kart üzerine kaydedilen yüksek kaliteli videoların takılmadan ve sorunsuz bir şekilde oynatılması demek. Ayrıca, flash bellek için A1 Uygulama Performans Sınıfı spesifikasyonlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Bunun anlamı, dahili depolama alanı üzerinde çalışan uygulamaların, kart üzerinde de aynı hızda ve kararlılıkta çalışması anlamına gelmektedir. Telefonunuzda yüksek hız ve akıcılık gerektiren oyunları oynamayı seviyorsanız ve sıklıkla oyun oynayan bir kişiyseniz, kartın bu özellikleri işinize oldukça yarayacaktır.

SanDisk 400 GB microSD kart, devasa bir depolama alanı sunarken 250 dolarlık fiyatı da oldukça makul görünüyor. Bununla birlikte 10 yıllık üretici garantisi ile birlikte, bozulmalara karşı da tüketicinin yanında. Bu yeni kart yeni Galaxy Note 8 için mükemmel bir partner olabilir.